понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Верба Матсуди сорт Erhythroflexuosa (Salix sepulcralis Erhythroflexuosa) 110-130 см.

верба 110-130
Висота

Дерево до 13 м заввишки, крона розлога, до 5 м діаметром
Пік декоративності: квітень
Гілки: жовтувато-зелені, спірально скручені
Терміни цвітіння: квітень, одночасно з розпусканням листя
Грунти: будь-які грунти
Особливості росту: росте швидко, в молодому віці річний приріст 1 м, у дорослої рослини - 50-60 см

У верби Матсудана генетично закладено властивість гілок звиватися, завдяки чому рослина набуває химерну форму. Це викликано тим, що в міру зростання потовщення гілок і стовбурів у цієї верби йде нерівномірно. Молоді тонкі пагони - злегка опушені, жовтувато-оливкові, пізніше голі, коричневі. Листя вузько-ланцетні, до десяти сантиметpів в довжину, довгозогострене, в основі - тупі. Сережки до двох сантіметpов, на довгих опушених ніжках, цвітуть разом з розпусканням листя.

Росте швидко, світлолюбна, вимоглива до родючості та вологості землі . У верби Матсудана досить глибоке коріння і вона легко справляється з посухою самостійно.

Опис. Являє собою листопадне дерево з самого початку конічної, пізніше з широкопірамідальною ажурною кроною.

Розмір. 6-9 м у висоту і 4-5 м в ширину, 

Швидкість росту. Зростає повільно, 20-40 см в рік.

Гілки і пагони дуже ефектні, стрункі, закручені по спіралі у формі штопора, спочатку оливкового або жовтуватого кольору, пізніше сіро-коричневі.

Стовбур злегка звивистий, покритий грубою, тріскаючою корою коричневого кольору. Звивисте розгалуження більш інтенсивно спостерігається в зимовий період, після опадання листя.

Листя розташоване чергово, вузьколанцетної форми, 5-10 см в довжину, з дрібнозубчастим краєм, світло-зелені зверху, знизу блакитні або білуваті, злегка закручені спірально. Восени набувають золотисто-жовті відтінки.

Цвіте в квітні-травні. Сережки сіро-білого кольору, 1,5-2,5 см в довжину.

Зона морозостійкості: 4b-8 (-29 ° С). В умовах більшої частини України пагони можуть підмерзати, але швидко відновлюються.

Місце посадки: світлолюбна, але переносить півтінь. Добре росте в міських умовах. Не вимоглива до умов зростання. Потребує захищеному від сильних вітрів місці.

Грунт: не вимоглива до грунту, росте на будь-який, досить вологих з хорошим дренажем. Віддає перевагу родючим, хоча може рости на бідних і сухих грунтах.

Застосування: використовується в одиночних посадках, для створення пейзажних куточків, квіткових композицій, для декорування водойм.

Facebook comments