понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Верба пурпурова сорт Nana (Salix purpurea Nana) 120-140 см.

л.д.в.120-140
Висота

Популярний сорт з виду Верба пурпурова. Являє собою невеликий чагарник з численними довгими пагонами. Може мати куполоподібну, зонтиковидну і воронковидну форму куща. У висоту досягає 1,5 м, а в діаметрі становить 1,5-2 м. Однорічні пагони червоно-коричневого кольору, а в міру дорослішання вони набувають оливково-зелений відтінок, легко вкорінюються. Цвіте пурпуровими сережками (від чого сорт і отримав свою назву) на початку весни (березень-квітень) одночасно з розпусканням листя або до нього, але цвіт не представляє декоративної цінності.

Синоніми: Salix purpurea Nana, верба пурпурова Нана, Іва пурпуреа граціліс.

Габітус: округлий.  

Форма: невибагливий декоративний з тонкими широко розпростертими гілками, чагарник висотою 1-2м, з округлою, густою кроною і дуже тонкими, витонченими пагонами з пурпуровим відтінком і сріблястим листям. Дуже добре розгалужується і краще за інші верби переносить обрізку.

Швидкість зростання: Іва Gracilis зростає швидко, щорічний приріст становить близько 25 см у висоту і в ширину.

Листя: ланцетні, до 10 см завдовжки, вузькі, до 1см шириною, зверху блакитно-сизі або сріблясто-зелені, знизу сизі.

Цвітіння: Верба пурпуреа граціліси цвіте до розпускання листя, великими, ефектними, яскравозабарвленими пурпуровими сережками.

Час цвітіння: березень-квітень, до розпускання листя або майже одночасно з ними.

Плоди: шовковисті коробочки.  

Коренева система: сильно розвинена, добре зміцнює грунт.

Ставлення до світла / інсоляція: Іва Nana світлолюбна. Важливо правильно вибрати місце посадки - воно повинно бути відкритим з усіх боків.

Вид грунту: Іва граціліс невибаглива, добре росте на помірно сухих і вологих ґрунтах. Найкращий грунтовий субстрат - легкий чи середній високогумусний суглинок з нейтральною кислотністю. Кращого розвитку досягає на вологих і родючих ґрунтах. Переносить тривале затоплення. Посухостійка.  

Шкідники і хвороби: Вербова листовертка, квіткова муха, борошниста роса, чорна плямистість  

Посадка / догляд: Для збільшення щільності і додання заданої форми Верби пурпурової Нана рекомендується регулярна стрижка. Без формування ця верба не розвиває щільної крони, тому дорослу рослину ранньою весною слід правильно обрізати. Для цього кінчики гілок зрізають на довжині 20-30см. Рік від року це буде сприяти формуванню все більш щільного контуру крони. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткових добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.

Застосування: за допомогою Верби пурпуреа Gracilis можна створювати дуже щільні стрижені бордюри, яким за допомогою стрижки можна надати бажану форму, також Верба пурпурова Nana хороша і в неформованому живоплоті. Її можна використовувати в одиночній посадці на газоні у вигляді деревця, вона добре поєднується з іншими невисокими чагарниками і в змішаних групах з хвойними. Дуже добре виглядає у великих альпінаріях а також недалеко від невеликого водоймища або струмка. Чудово підходить для «підбиття» заднього плану місбордера.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а морозостійка для всієї території України за елементарного догляду (мульчування, добриво, полив) і укриття на зиму молодих рослин до 3 років.
 

Facebook comments