понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Ялівець середній сорт Old Gold (Juniperus mediad Gold) d~100-120

d~100-120
Діаметр

Ялівець середній Old Gold (Олд Голд)-хвойні кущі з неповторною жовто-золотистою хвоєю. Високий декоративний вид впродовж цілого року цьому сорту забезпечує щільна плеската, сланка крона і ефектне забарвлення.

Чешуйчатоподобная хвоя з бронзоватым відливом зберігає свій колір навіть в холодні періоди. Приріст втеч в рік може бути 5-7 см і 15-20 см увись і вшир відповідно. 10-річний кущик Old Gold (Олд Голд) зростає до 0,5 м вгору і вшир до 2,5-3 м. Цей сорт ялівцю невибагливий, невимогливий до структури грунту. Не треба висаджувати цей вид в затінених ділянках, і там, де спостерігається застій води.

Форма: чагарник з прогнозованою ефектною компактною кроною і низькими розлогими густими гілками. Більш плаский і повільноростучий ніж материнський "Pfizeriana Aurea". У світлі світової тенденції до зменшення розміру домашнього саду - ялівець середній фіцеріана Олд Голд знаходить все більше поціновувачів.

Розмір: 1,5 - 2 (2,5) м, у віці 10 років досягає 0,4 м у висоту при діаметрі 1 м. Річний приріст у висоту 5 см, завширшки 15 см.

Хвоя: лусчато - голчаста, чудесного золотисто - жовтого кольору, навіть взимку.

Світло: Тіньовитривалий.

Грунт: Росте на всіх помірно - сухих ґрунтах. На бідних піщаних грунтах київській області рекомендуємо застосовувати органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" грунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Якщо Ви навчитеся його підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди.

Посадка: Саджанці ялівця середнього пфітцеріана 'Олд голд' краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопке з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. 

Особливості: Дуже морозостійкий, невибагливий, стійкий до міського клімату і шкідливих викидів.  

Фітонцидність: всі форми ялівцю характеризуються високою фітонцидністю - здатністю рослин виділяти в невеликих дозах біологічно-активні летючі речовини - фітонциди, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів, дрібних комах і найпростіших організмів. Підвищують імунітет рослин і людей, які регулярно дихають очищеним фітонцидами повітрям. У розвинених європейських країнах у законодавчому порядку наказано озеленювати ялівцями медичні та дитячі установи.

Вимога до грунту: Невибагливий.

Застосування: ідеально підходить для невеликих і середніх ділянок в одиночних і групових посадках, на кам'янистих скельних гірках, схилах, біля парканів як потужний колірний акцент від строкато-салатового в тіні до яскраво-жовтого на сонці. Перспективний сорт для неймовірно відсталих у озелененні міст постсовкового простору.

Зона: 5a морозостійкий для всієї території України.

Facebook comments