понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Ялівець козацький сорт Glauca (Juniperus sabina Glauca) d~120

я.к. g d~120
Діаметр

Ялівець козацький Глаука або Juniperus sabina ‘Glauca’ - вічнозелена хвойна рослина сімейства кипарисових. Ялівець володіє високими декоративними якостями і часто використовується у складі рокаріїв і альпінаріїв, підходить для озеленення дахів і стін, для формування живоплотів і ландшафтних композицій.

Висота: 0,5-1 м, ширина 1-2 м

Габітус: сланкий розлогий чагарник

Сила росту: швидко розростається в ширину, без формувальної стрижки у віці 10 років досягає висоти 1,5 м і 1,5 м в діаметрі.

Плоди: синюваті отруйні шишкоягоди. Хвоя: луската і голковидна, синьо-зеленого забарвлення, взимку рудо-зелена.

Коренева система: глибока

Вимоги до освітленості: сонце

Використання: підходить для міських умов, озеленення житлових мікрорайонів і малих садів. Добре стрижеться. Саджанці ялівця козацького блакитного Глаука краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається.

Фітонцидність: всі форми козацького ялівцю володіють високою фітонцидністю - здатністю рослини виділяти в невеликих дозах біологічно-активні летючі речовини - фітонциди, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій. У багатьох європейських країнах в законодавчому порядку наказано озеленювати ялівцями і туями медичні заклади. Juniper Sabina Glauca посухостійкий, стійкий до високих температур, зимостійкий для всієї території України. Після посадки один-два роки росте повільно. У цей час потребує ретельного догляду. Згодом догляду не потребує. Навесні слід вирізати секатором засохлі гілки, які псують зовнішній вигляд рослини.

Застосування: Ялівець козацький Глаука традиційно висаджується в якості нижнього ярусу великих ландшафтних композицій, використовується як грунтопокривна рослина на крутих схилах. Останнім часом поширена висадка низьких ялівців під кронами дорослих дерев, що дають мереживну тінь. Глаука цілком підходить для посадки в рабаткі і міксбордери. Якщо він буде заважати сусідам, слід застосувати обрізку.

Зимостійкість: зона 5 вся Україна.

Facebook comments