понеділок-п'ятниця:9-19
субота:10-15,неділя:вихідний

Ялівець лускатий сорт Holger (Juniperus squamata Holger) 25-35 см. ,d~60

25-35,d~60
Висота
Діаметр

Ялівець лускатий Холгер Juniperus squamata Holger – улюблений сорт ялівця садоводів-початківців. Плодоносить дрібними темно-синіми з сизим нальотом шишкоягодами.

При догляді добре реагує на внесення органо-мінеральних добрив. На збіднених піщаних грунтах бажано застосовувати відстояний гумус. Потерпає від різноманітних грибкових захворювань ялівця, у боротьбі з якими та для профілактики яких застосовують фунгіциди.

Синоніми: Ялівець лускатий Holger, Ялівець Holger, Ялівець Холгер, Ялівець Холгер, Juniperus Holger.

Походження / Ареал: Північний Китай, Корея, Монголія, Північна Японії. Ялівець лускатий Holger - улюбленець початківців садівників і колекціонерів садових рідкостей, завойовує симпатію з першого погляду акуратною формою і насиченим кольором, який переливається всіма відтінками від жовтого ранньою весною до зеленого. Відмінно виглядає на передньому плані перед темними деревами і є постійним учасником колористичних композицій. Дивовижно виглядає на гальці і в композиціях з кольоровою мульчею (тріскою, корою, камінчиками на агротканині), підходить для посадки з ялівцями блакитного кольору - Блю Карпет, Блю Чіп, Гласіер, Вілтоні. Очищає повітря від хвороботворних бактерій, володіючи високими знезаражуючими, фітонцидними і інсектицидними властивостями.

Форма крони: розкидистий хвойний чагарник з широкою кроною.

Розмір дорослої рослини: при висоті 1 м, сягає близько 1,5-2 м в діаметрі.

Швидкість росту: порівняно швидкорослий, річний приріст в Україні 7 - 15 см у висоту і 15-25 см завширшки. У віці 7 років виростає до 0,8 м у висоту і 1,5 м в діаметрі.

Хвоя: зелена з білими проблисками, не змінює кольору взимку. Пагони мають сріблясто-синій відтінок. Молоді весняні прирости мають золотисто-жовте забарвлення.

Плоди: дрібні темно-сині з сизим нальотом шишкоягоди.

Ґрунти: до ґрунтів невибагливий, відмінно росте на будь-яких землях, як кислих, так і лужних, справляється з деяким засоленням, стійкий до посухи.

Відношення до світла: рекомендується садити тільки на відкритих, сонячних ділянках, саме в цьому випадку забарвлення хвої стає максимально насиченим.

Морозостійкість: володіє високою морозостійкістю, вітростійкий.

Посадка: як і всі декоративні рослини – дивіться розділ «Посадка та догляд».

Догляд, добрива: Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органо-мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (полісся, в тому числі велика частина київської області) рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з гною, органічних відходів з кухні або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі мігрують від сусідів до вас і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся її підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Якщо ви прихильник мінеральних добрив - підгодовуємо як зазвичай, комплексними NPK + Me навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень - вересень - калійні. Не забуваємо про регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем.  

Facebook comments